Apyvartinių lėšų trūkumas gali reikšti įmonės bankrotą

Dažna nedidelė įmonė Lietuvoje susiduria su rimtu iššūkiu – apyvartinių lėšų trūkumu, kuris gali reikšti net ir bankrotą. Apyvartinių lėšų trūkti neretai ima dėl vėluojančių klientų mokėjimų, didelių sutartinių įsipareigojimų, kuriuos sunku vykdyti laiku, netikėtų išlaidų. Kaip vienas iš šios problemos sprendimų gali būti apyvartinių lėšų kreditas finansinėje įstaigoje (banke, kredito unijoje ar kreditų bendrovėje).

Skolintis apyvartinių lėšų gali tekti netgi dėl vieno kliento. Jei esate paėmę užstatą, kurį dėl kažkokių priežasčių tenka grąžinti klientui, o Jūs jį jau panaudojote kokioms nors įmonėms reikmėms, geriau ir pigiau bus pasiskolinti lėšų šiai problemai spręsti nei susigadinti savo vardą prieš klientą ir dar patirti įvairių išlaidų (delspinigiai, baudos ir t. t.) Žinoma, apyvartinių lėšų kreditas taip pat turi palūkanas, tad verta paskaičiuoti konkrečiu Jūsų atveju.

Apyvartinių lėšų trūksta įmonėms ir prastesniais mėnesiais, kuomet pajamos nėra tokios didelės kaip įprasta, o kaip tik reikia įsigyti žaliavų ar apmokėti tam tikras paslaugas. Tokiu atveju taip pat dėmesį turėtų patraukti kreditas, nes tai leis neužšaldyti Jūsų verslo. Su tokia nuomone sutinka ir sesxebion.ge/online-sesxebi specialistai. Gavę kreditą toliau galėsite vykdyti veiklą kokybiškai, netaupydami medžiagų ar žaliavų, neteks laukti ir geresnių laikų. Šiai dienai norint gauti papildomą kreditą, net nereikia niekur eiti iš namų, viską galima pdaryti online rėžimu.

Įmonės, kurios savo veikloje geba naudotis kreditais, tiek skolinantis apyvartai užpildyti, tiek ir tos, kurios skolinasi dideles sumas įrengimų įsigijimui, plėtrai ar netgi steigimui, dažnai būna sėkmingesnės nei tos, kurios vengia paskolų, bando suktis tik iš to, ką turi, mat riboti finansai labai stipriai apriboja galimybes. Dėl to yra sumenkinamas konkurencingumas ir palaipsniui tokia įmonė yra priversta pripažinti daugelio savo konkurentų pranašumą bene visais klausimais. Galutiniame variante nebelieka nieko kito kaip tik skelbti nemokumą, nes nepavyko atlaikyti konkurencinės kovos.

skaiciuojaDažnai pasitoko situacija, kai verslui prireikia papildomų apyvartinių lėšų. Tokiu atveju yra ne vienas finansinis produktas kuris gali leisti disponuoti net ir labai didelėmis sumomis. Vienas dažniausiai naudojami yra faktoringas arba komercinių bankų suteikiamos kredito linijos. Įdomu dar ir tai, kad dažniausiai apyvartinių lėšų verslininkai pritrūksta tuomet, kai vienas ar keli iš partnerių laiku nevykdo savo sutartinių įsipareigojimu ir neatsiskaito už suteiktas prekes ar paslaugas.

Daugelį verslo įmonių apyvartinių lėšų kreditas jau išgelbėjo, tad jei domitės kaip ir kur gauti lėšų apyvartos trūkumams užpildyti, pamąstykite apie kreditą ir Jūs, įvertinkite palūkanas, visus kylančius mokesčius ir naudą, kurią galite gauti pasiskolinę pinigų čia ir dabar bei pašalindami visas dėl stygiaus kylančias problemas iš karto. Jei tai naudinga, kodėl gi nepasirinkus kredito, kad ir nedidelio ir neilgam?