Ieškant paskolos: kredito unijos

Apie kredito unijas, kurių yra ne viena dešimtis, dauguma žmonių žino iš tiesų labai mažai. Tačiau tai yra viena iš panašiausių įstaigų į banką, kuri gali taip pat suteikti panašias paslaugas. Bendrai paėmus, kredito unija galėtų būti puikia alternatyva daugumai bankų, ypač jei kalbame apie paskolas.

Jei planuojate pirkti būstą, greičiausiai kreipsitės į vieną iš didžiųjų šalies bankų. Kaip rašoma isesxe.com/swrafi-sesxebi tai yra normali praktika, kadangi būtent jie siūlo palankias palūkanas (šiuo metu jos vis dar rekordinėse žemumose, tad skolintis dabar kaip niekada pigu), jų siūlomos paskolų sumos yra pakankamos būstui įsigyti, o iki 30 metų siekiantis terminas – pakankamas išsimokėti suteiktą paskolą. Taigi, lyg ir nereikėtų kitų alternatyvų, nes ir taip viskas skamba patraukliai, o ir bankų turime ne vieną ir ne du. Visgi, kartais tenka ieškoti kažko kito, nes bankai netinkamai įvertina Jūsų pajamas, jiems nepatrauklus Jūsų būstas (ypač opi problema provincijoje) ir pan. Bėdos.

Ieškant kredito reikia įvertinti visus rinkoje esančius pasiūlymus. Svetainėje http://swrafisesxebi.eu/ teigiama, kad kredito unijos suteikdamos nekilnojamo turto paskolas taiko kiek didesnes palūkanas. Nepaisant to,  kredito unijos tuo pat metu jos yra palankesnės nereguliarias pajamas turintiems asmenims. Kaip pavyzdį galime pateikti:

  • Ūkininkai;
  • Besiverčiantys individualia veikla;
  • Dirbantys su verslo liudijimu;
  • Autorines pajamas gaunantys asmenys.

Tokie žmonės turi kaip reikiant pavargti įrodinėdami bankams savo patikimumą ir mokumą, tuo tarpu unijos yra arčiau tokių žmonių ir labiau linkę joms padėti. Tai nereiškia, kad kredito unijos dalija paskolas į kairę ir į dešinę, tačiau būtent minėtoje situacijoje jos yra lankstesnės.

Automobilio įsigijimas taip pat gali būti palankesnis kredito unijoje, ypač jei Jus domina ne visiškai nauja transporto priemonė, bet naudotas automobilis ar kita judėjimo priemonė (namelis ant ratų, traktorius ir pan.) Kreditų unijos siūlydamos automobilio įsigijimo finansavimą siūlo ne lizingo, bet paskolos paslaugą, todėl Jums nereikės mokėti pradinio įnašo, galėsite rinktis automobilį iš fizinio asmens, taip pat nebus būtinybės papildomai drausti KASKO ar kitų reikalavimų.

Šiai dienai drąsiai galima sakyti,  kad kredito unijos yra pilnavertė alternatyva komerciniams bankams. Kai kuriais atvejai iš jų net palankiau skolintis nei iš greitųjų kreditų, nes ilgalaikią paskolą galima gauti itin palankiomis sąlygomis. Tas pats galioja ir terminuotiems indėliams, šiuo metu kai dalis komercinių bankų nemokama visiškai nieko už terminuoto indėlio laikymą – kredito unijoje laikomus pinigus vis dar galima priversti dirbti. Visi indėliai iki 100000 eurų yra apdrausti valstybės, todėl galima nesibaiminti, kad jie gali “nuplaukti”. Kaip matote, kredito unija tai lyg nežymiai brangesnė, tačiau kelis kartus lankstesnė alternatyva komerciniams šalies bankams, todėl jei ieškote paskolos – pamėginkite kreiptis dėl jos ir į kredito uniją.