Kalėdos – kreditų rinkos aktyvėjimo metas?

Artėjančios Kalėdos – išlaidų metas daugumai žmonių. Tai ne tik dovanų pirkimas, bet ir švenčių organizavimas, kelionės, atostogos. Dažnai keičiasi ir kaip išmokamas darbo užmokestis, suteikiant galimybę uždarbį gauti prieš šventes, tad vėlgi šioks toks chaosas finansiniame Jūsų pasaulyje. Dar viena priežastis, kodėl per šventes ima trūkti pinigų – atslenkantys šalčiai, kurie verčia daugiau pinigų išleisti šildymui apmokėti.

pinigai-dovanosStatistikoje ne visada kalėdinis periodas akivaizdžiai aktyvesnis, tačiau akivaizdu, jog žmonių tikrai netrūksta – daugiau kreditų reklamos televizijoje ar internete, daugiau žmonių klientų aptarnavimo skyriuose, didesnės eilės lizingo skyriuose prekybos vietose ir t. t. Tai išduoda vieną – žmonės perka ir tam skolinasi, o ne tik naudoja savo lėšas.

Imti kreditą šventėms nėra ne tik netikėta, bet netgi nebūtinai yra prastas pasirinkimas. Visų pirma, skolinamasi būna ne tik dovanoms, bet ir visai šventei. Jei nusprendžiate suorganizuoti didelę kalėdinę šventę sodyboje ar restorane, Jums, tikėtina, bus reikalingi užstatai tiek už plotą, tiek už maistą ar kitas paslaugas. Jei šventės dalyviai prisideda prie organizavimo kaštų, tai dažnai jie tai padaro jau šventės metu ar po jos, tuo tarpu Jums, kaip organizatoriui, tų pinigų reikia anksčiau. Pasiskolinę šiek tiek pralošite, nes išaugs šventės kaina, bet nekils jokių problemų dėl finansų trūkumo.

Skolintis dovanoms – kiekvieno žmogaus pasirinkimas, todėl siūlome neskubėti nei priimti tokio sprendimo, nei teisti tuos, kurie skolinasi. Yra įvairausių priežasčių elgtis vienaip ar kitaip. Visgi, šventiniu laikotarpiu Jus gali suvilioti daugybė įvairių akcijų kreditams, kurių kai kurios tikrai naudingos. Nuo nulinių ar sumažintų palūkanų iki kredito grąžinimo atidėjimo keliems mėnesiams (pvz., pasibaigus žiemai)

Jei visgi prireikė pinigų ir skolinatės per šventinį bumą, atkreipkite dėmesį į palūkanas, papildomas sąlygas, akcijas. Nemažai žmonių skuba ir neįvertina skirtingų pasiūlymų, taip parasdami galimybę nemenkai sutaupyti. Niekaip nesiseka rasti geros kainos? Kalėdos – stebuklų metas, tad pamėginkite ir gal būtent šiais metais Jums ims ir pasiseks.